top of page
Pytania i Odpowiedzi

Jak działa powietrzny kolektor solarny

Zasada działania powietrznego kolektora solarnego jest bardzo prosta. Wtłaczane zimne powietrze do wnętrza kolektora, ogrzewane jest promieniami UV do temperatury >60'C.  Nagrzane powietrze transportowane jest do pomieszczeń. 

Czy kolektor solhotair wytworzy tyle energii, aby całkowicie pokryć zapotrzebowanie na ciepło w domu?

Kolektory dedykowane są, jako system wspomagający ogrzewanie pomieszczeń. Oszczędności w ogrzewaniu wąchają się w granicach 40%.

Ile kosztuje dogrzewanie kolektorem solarnym?

Kolektory Powietrzno Solarne połączone z panelem fotowoltaicznym są w 100% samowystarczalnym systemem, niewymagającym żadnych dodatkowych zewnętrznych źródeł energii. 

Czy korzystanie z solarnych kolektorów powietrznych w polskim klimacie ma sens?

Jak najbardziej TAK, w naszym klimacie od wielu lat stosuje się urządzenia korzystające z energii słonecznej. Posiadamy duży potencjał dający nam możliwości pozyskiwania darmowej energii. 

FAQ : FAQ

Czy można połączyć pracę kolektora solarnego z instalacja PV?

Powietrzne kolektory solarne, współpracują z systemami PV, dzięki temu zyskasz w 100% działający system niezależny od zewnętrznych źródeł zasilania. 

Czy kolektor solhotair trzeba konserwować?

W zależności od zapylenia powietrza w danym rejonie, gdzie zamontowany jest nasz system, zaleca się konserwację kolektorów raz do roku. Podstawowa konserwacja obejmuje, wymianę filtrów powietrza, oraz czyszczenie szyby. 

Ile trwa montaż kolektora solarnego powietrznego?

Montaż kolektorów trwa zazwyczaj jeden dzień. Oczywiście montaż uzależniony jest od konkretnej instalacji i wcześniej przygotowanego projektu technicznego. 

Czy system solhotair mogę połączyć z rekuperacją?

System Solhotair, można łączyć z rekuperacją oraz systemami wentylacyjnymi, które zainstalowane są w danym obiekcie. 

bottom of page