Modern Office

WITAJ W FIRMIE SOLHOTAIR

ENERGIA - EFEKTYWNOŚĆ - EKOLOGIA

 
DJI_0102-A
SolHotAir_Zabrze__07
Instalacja Gliwice
20220715_133552_HDR
20220713_120757_HDR
image000001_3
image000000_3
20220715_152407_HDR

POWIETRZNE KOLEKTORY SOLARNE

 

Artykuły

ENERGIA

Technologia SOLHOTAIR umożliwia efektywne wykorzystanie ciepła w procesie zamiany energii słonecznej na energię cieplną w kolektorach solarnych

EKOLOGIA

Stosowanie kolektorów solarnych SOLHOTAIR przyczynia się zmniejszenia zużycia paliw kopalnianych, co za tym idzie, służy bezpośrednio ochronie środowiska i łagodzeniu zmian klimatycznych.

EFEKTYWNOŚĆ

Kolektory solarne HOTSOLAIR osiągają sprawność 83%. Przekłada się to na znaczne oszczędności w wydatkach na energię cieplną.

NASZA TECHNOLOGIA

Zaawansowane rozwiązania

Technologia SOLHOTAIR  umożliwia wydajne wytwarzanie ciepła poprzez zamianę energii słonecznej na energię cieplną.
Zimą i w okresach przejściowych wiosną oraz jesienią kolektory SOLHOTAIR podgrzewają pomieszczenia użytkowe, stanowiąc komplementarne źródło ciepła. Dostarczają świeże, ciepłe, przefiltrowane powietrze do wnętrza budynków.
Kolektory solarne SOLHOTAIR można stosować w domach mieszkalnych, halach fabrycznych i magazynowych, halach sportowych, centrach handlowych, restauracjach, hotelach czy obiektach rolniczych.
Oprócz funkcji grzewczej kolektory SOLHOTAIR spełniają funkcje wentylacyjną  poprzez wymianę powietrza z wewnątrz budynku na świeże przefiltrowane powietrze z zewnątrz w dowolnym momencie dnia czy nocy.
Kolektory mogą być montowane na ścianach i dachach budynków lub jako element autonomicznych suszarni solarnych do suszenia biomasy, zbóż, owoców, ziół, kawy,  drewna, zwłaszcza w okresie lata i wczesnej jesieni.

 
SolHotAir_Zabrze__07_edited.jpg

KOLEKTORY SOLARNE W PRAKTYCE

Powietrzne kolektory solarne

Kolektory solarne SOLHOTAIR mają postać paneli – płaskich modułowych elementów o wymiarach 2,0m x 1,0m. Wchodzące do kolektora powietrze (zasysane mechanicznie) kierowane jest do kanałów powietrznych. Górna powierzchnia kanałów powietrznych powleczona jest warstwą selektywną absorbującą promieniowanie słoneczne. Na całej drodze kanałów powietrznych następuje przyrost temperatury powietrza.
Dzięki opatentowanej innowacyjnej technologii
Solar air system kolektory SOLHOTAIR osiągają sprawność 83%  nasze rozwiązania cechują się najwyższym przyrostem temperatury ogrzewanego powietrza tj. do 46°C, mierzonym pomiędzy temperaturą powietrza wchodzącego a wychodzącego z kolektora.  Kolektory można łączyć w bloki grzewcze o odpowiednio dobranej mocy grzewczej.  

 

KORZYŚCI SYSTEMU
SOLHOTAIR

Dlaczego warto stosować kolektory solarne

Rozwiązanie dla ogrzewnictwa i suszarnictwa

Dzięki przełomowej wydajności kolektory SOLHOTAIR otwierają  rynek ogrzewnictwa i suszarnictwa dla technologii solarnych.

 

Przełomowa wydajność

Kolektory SOLHOTAIR osiągają wydajność 83% 

tj. 830 W/m² kolektora, co przekłada się na znacząco niższe parametry użytkowe i ograniczone zastosowanie.

Oszczędności w kosztach uzyskania ciepła 

Stosowanie kolektorów SOLHOTAIR to oszczędność w wydatkach na energię cieplną średnio do 30% - 40% rocznie, co w przypadku obiektów przemysłowych przekłada się na obniżenie kosztów funkcjonowania i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa.

Ekologiczne źródło energii

Kolektory SOLHOTAIR  dostarczają czystą zieloną energię. Jeden kolektor o powierzchni 2 m² może wytworzyć w ciągu roku ok. 2400 kWh ciepła, co zastępuje ok. 220 m³ gazu lub ok. 300 kg węgla. To powoduje ograniczenie niskiej emisji o ponad 1700 kg CO² rocznie i stanowi skuteczne narzędzie w walce ze  smogiem i niekorzystnymi zmianami klimatu.

 
 

Nasz zespół